Ливърпул е на върха на Европа

Ливърпул надви Тотнъм с 2:0 в Мадрид и спечели тазгодишната битка в Шампионската лига, с което прибави шеста титла от турнира в богатата си колекция, пише Спортал. Мохамед Салах откри от дузпа още във 2-ата минута, а три минути преди края резервата Дивок Ориги реши всичко с второто попадение.

Предишните триумфи на “червените” дойдоха през 1977, 1978, 1981, 1984 и 2005 г. Вече само Милан (7) и Реал Мадрид (13) имат повече крайни успеха в КЕШ/ШЛ.

Отделно тимът от „Анфийлд“ има и три загубени финала, като най-скорошният беше преди година. За Тотнъм пък това беше първо достигане до финал в надпреварата.

Срещата на „Уанда Метрополитано“ може би не оправда очакванията за атрактивен сблъсък и завърши без нито един картон. Като че ли най-важният момент от мача дойде още в началните секунди, когато символичните гости спечелиха дузпа за спорна според мнозина игра с ръка на Муса Сисоко.