Лудогорец за четвърти път в групите на Лига Европа

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец направи 2:2 с Марибор в реванша от плейофите на Лига Европа и с две попадения на чужд терен влезе в групите за четвърти път в своята история.

Шампионите изиграха страхотно първо полувреме, като поведоха с 2:0. Марселиньо откри с фамозен гол в 17-ата минута, а Клаудио Кешерю удвои от дузпа в 26-ата минута.

След почивката домакините се върнаха в мача с два гола на Таварес в 65-ата минута и Ванкаш в 72-ата минута.

До края на мача Лудогорец игра стабилно и не позволи чисти положения пред Пламен Илиев.

В петък Лудогорец ще научи съперниците си в групите на Лига Европа.

МАРИБОР – ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1 Марселиньо (17′)
0:2 Клаудио Кешерю (27′) – дузпа
1:2 Маркос Таварес (65′)
2:2 Руди Ванкаш (72′)

МАРИБОР: Кенан Пирич, Саша Ивкович, Мартин Милец (46 – Денис Клинар), Матия Вилер, Спиро Перишич, Блаж Връховец, Лука Захович, Александру Крету (87 – Андрей Котник), Рок Кронаветер (60 – Маркос Таварес), Руди Ванкаш, Ясмин Мешанович

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Стефан Баджи, Жоржиньо (90 – Драгош Григоре), Абел Анисе, Марселиньо (85 – Якуб Шверчок), Вандерсон, Клаудио Кешерю (69 – Светослав Дяков)

Жълти картониМатия Вилер, Спиро Перишич, Блаж Връховец, Денис Клинар (Марибор); Антон Недялков, Сисиньо, Козмин Моци, Марселиньо (Лудогорец).