Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 2:1

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец спечели десета поредна победа в първенството на efbet Лига. Шампионите обърнаха от 0:1 до 2:1 Локо (Пд) в дербито на кръга и дръпнаха с девет точки на върха. Мачът бе много здрав и интересен, като феновете видяха доста положения за гол пред двете врати. В крайна сметка опитът на шампионите си каза думата и двубоят бе спечелен.

В началото на мача гостите започнаха агресивно. Активността на пловдивчани беше възнаградена, след като те откриха резултата в 11-ата минута. Удар на Димитър Илиев беше спасен от Пламен Илиев, но кълбото попадна в Ожболт, който се разписа с премерен удар. Малко преди попадението Димитър Илиев стреля добре, но топката беше в обсега на вратаря на Лудогорец. Само 4 минути по-късно Марселиньо изравни резултата със страхотен гол, наподобядащ попадението му срещу Марибор в Словения в плейофа на Лига Европа. В 32-ата минута Джоди Лукоки направи резултата 2:1. Той се възползва от пас на Кешеру, който се използва грешка в отбраната на Локомотив. Томашевич върна топката към вратаря, румънецът я пресече и подаде на Лукоки, който не сбърка – 2:1.

През втората част домакините тръгнаха добре и в първите атаки Анисе стреля опасно, но топката не намери целта. В 69-ата минута на двубоя Томашевич падна в наказателното поле на Лудогорец, но съдията остави играта да продължи. Две минути по-късно Пламен Илиев демонстрира класа и  спаси удар на Ожболт. В 73-ата минута Аралица опита да матира Илиев, но той излезе предвидливо и улови топката. В 85-ата минута Моци отбеляза гол, който неправилно бе отменен заради несъществуваща засада.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:1

0:1 Ален Ожболт (12′)
1:1 Марселиньо (15′)
2:1 Джоди Лукоки (31′)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Козмин Моци, Абел Анисе, Драгош Григоре, Стефан Баджи, Марселиньо (74 – Светослав Дяков), Вандерсон (84 – Дан Битон), Джоди Лукоки, Клаудио Кешерю (83 – Якуб Шверчок)

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Динис Алмейда, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (61 – Уирис Оливейра), Момчил Цветанов (83 – Един Бахтич), Бирсент Карагарен, Георги Илиев (66 – Анте Аралица), Димитър Илиев, Ален Ожболт

Жълти картони: Козмин Моци, Марселиньо (Лудогорец); Димитър Илиев, Анте Аралица (Локомотив).