Лудогорец удари ЦСКА и дръпна с шест точки на върха (ВИДЕО)

Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 и направи много важна крачка към 10-ата поредна титла на България. Голът падна още в 4-ата минута и бе дело на Бърнард Текпетей, а „червените“ не отправиха нито един точен удар. По този начин „орлите“ дръпнаха с 6 точки на върха, а и бе сложен край на серията от 7 поредни равенства в елита между двата тима.

Иначе наставникът на домакините не можеше да разчита на контузения капитан Светослав Дяков, но за сметка на това се завърна Алекс Сантана, който пропусна първите срещи заради проблеми с рамото. Другата промяна в състава бе на вратата, като под рамката Пламен Илиев замени игралия много слабо срещу Локо (Пд) Ренан дос Сантос. Атаката поведе Клаудиу Кешерю, а титуляри очаквано бяха бившите „армейци“ Антон Недялков и Кирил Десподов.

Дамбраускас: Свършихме работата си, сега трябва да се подобряваме (ВИДЕО)

Лудогорец поведе още в 4-ата минута. Тогава Кирил Десподов проби отляво, премина през Пламен Гълъбов и Джером Синклер и шутира. Бусато не се намеси много добре и топката се озова в Бърнард Текпетей, който без проблеми отбеляза първия си гол за „орлите“ в елита. В 18-ата минута шампионите бяха много близо до второ попадение. Кирил Десподов бе изведен сам срещу Густаво Бусато и преодоля вратаря, но шпагат на Юрген Матей предотврати сигурно попадение. Лудогорец продължи да натиска и в 34-ата минута Кирил Десподов отново пропусна да огорчи бившия си тим. Той получи остро центриране от Бърнард Текпетей, но с глава не уцели вратата от много чиста позиция. В 43-ата минута малшансът продължи да преследва Кирил Десподов, който обаче бе най-добрият играч на терена и играеше много надъхано. С доза късмет топката остана в него и стреля мощно с левия крак, но този път Бусато изби. Полувремето завърши с много неточен удар на Юрген Матей.

През първата част направи впечатление това, че Лудогорец бе избягал от традиционното си изнасяне на топката чрез единия вътрешен халф и това ставаше чрез изритвания напред на вратаря Пламен Илиев. Треньорът Валдас Дамбраускас бе решил да смени тактиката на своя тим, а „армейците“ изглеждаха доста изненадани от този негов ход. В 63-ата минута Джером Синклер проби отдясно и центрира меко към Тиаго. Жорди Кайседо обаче игра с глава и така попречи на своя съотборник да нанесе удар. В 76-ата минута „армейците“ реално създадоха най-добрата си ситуация до този момент, но и тя не бе 100-процентова. След центриране на Тиаго от фаул Кайседо би, но за пореден път – неточно. В тази минута дебют за ЦСКА записа Бисмарк Чарлс, а малко преди него в игра се бе появил и последният нов – Мено Кох. Именно с него бе свързан интересен момент в 87-ата минута. Тогава след фаул срещу Кешерю нервите взеха връх, а Кох блъсна Десподов, за което в крайна сметка получи жълт картон.

Секунди преди края на мача Лудогорец пропусна златна възможност. Влезлият като резерва Доминик Янков изведе чудесно Клаудиу Кешерю, който би веднага с десния крак, но Мено Кох предотврати гол. Веднага след това Десподов проби отляво и намери Доминик Янков, който обаче не успя да отбележи. След последния съдийски сигнал на Драгомир Драганов, за кратко стана горещо. В центъра на събитията бяха Амос Юга и Кирил Десподов. След намесата на играчите на двата тима и щабовете, не се стигна до нещо повече.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА 1:0

1:0 Бернард Текпетей (4)

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Жосуе Са, Оливие Вердон, Жордан Икоко, Алекс Сантана, Анисе Абел, Кирил Десподов, Каули Оливейра (87 – Доминик Янков), Бернард Текпетей (69 – Пиерос Сотириу), Клаудиу Кешеру (90+2 – Георги Терзиев)

ЦСКАГуставо Бусато, Юрген Матей, Петър Занев, Пламен Гълъбов (72 – Мено Кох), Джером Синклер, Тибо Вион (72 – Федерико Варела), Брадли Мазику (82 – Греъм Кери), Амос Юга, Тиаго Родригес, Георги Йомов (76 – Бисмарк Чарлс), Жорди Кайседо

Жълти картони: Пламен Илиев, Абел Анисе, Джордан Икоко (Лудогорец); Юрген Матей, Петър Занев, Джером Синклер, Мено Кох, Амос Юга (ЦСКА)