Лудогорец загуби от Локо (Пд) с 1:2

Отборът на Лудогорец допусна загуба в домакинството си на Локомотив Пловдив с резултат 1:2 в мач от първата шестица на 28-и кръг в efbet Лига. Бернард Текпетей откри в 15-ата, но Георги Минчев изравни в 17-ата минута. Димитър Илиев донесе пълния обрат за гостите след точно изпълнена дузпа, а това се оказа и последното попадение в срещата. „Орлите“ завършиха срещата с двама души по-малко, след като червени картони получиха Елвис Ману в 61-ата и Каули Оливейра в 81-ата минута.

Срещата от върха в класирането предложи изключителни емоции, като и двата отбора съдадоха купища положения за гол. И трите попадения обаче паднаха още през първата част, когато „орлите“ поведоха, но „смърфовете“ съумяха да направят пълен обрат. След почивката надеждите на домакините за точка бяха попарени, след като бяха изгонени двама футболисти на тима.

YouTube

Въпреки загубата Лудогорец е шампион за десети пореден път в българскя елит, като малко след последния съдийски сигнал играчите на разградчани ще бъдат наградени с медалите и титлата. С този успех пък Локомотив си върна второто място и вече иа 55 точки в актива си, като има две аванс пред третия ЦСКА. И двата отбора обаче имат мач по-малко.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2

1:0 Бернард Текпетей (15′)

1:1 Георги Минчев (16‘)

1:2 Димитър Илиев (32‘) – дузпа

ЛУДОГОРЕЦКристиан Кахлина, Сисиньо, Георги Терзиев, Елвис Ману, Кирил Десподов (80 – Клаудиу Кешерю), Драгош Григоре (89- Козмин Моци), Джордан Икоко, Стефан Баджи (46 – Светослав Дяков), Бернард Текпетей (64 – Мавис Чибота), Доминик Янков (64 – Пиерос Сотириу), Каули Оливейра

ЛОКОМОТИВИлко Пиргов, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Петър Витанов (68 – Лукас Салинас), Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен (90+2 – Николай Николаев), Кристиан Илич (81 – Конър Руан), Димитър Илиев, Георги Минчев

Жълти картониЕлвис Ману, Бернард Текпетей, Каули Оливейра, Кирил Десподов, Джордан Икоко  (Лудогорец); Георги Минчев, Лукас Салинас, Кристиан Гомис, Динис Алмейда (Локомотив)

Червени картониЕлвис Ману, Каули Оливейра (Лудогорец).