Лудогорец громи Арда в Разград

Лудогорец победи Арда с 4:1 в Разград. Мачът бе без значение и напрежение, но ще се запомни с ключовите намеси на ВАР. Гостите от Кърджали излязоха напред в резултата чрез Тонислав Йорданов, а Лудогорец направи пълен обрат още до почивката. Доминик Янков ирзавни, а Таравел си вкара автогол. И двете попадения обаче бяха потвърдени от видеосистемата, след като първоначално съдиите отсъдиха засади и фаул в атака. Алекс Сантана вкара третия гол в началото на втората част. Каули Оливейра довърши гостите малко преди края.

Началото на мача бе твърде спокойно, като в първите 15 минути нямаше нито едно положение пред вратите. В 18-ата минута Емил Мартинов от Арда подаде към Тонислав Йорданов, който стреля веднага и се опита да обърне топката в обратния ъгъл, но тя бе твърде лесна за вратаря Кахлина. Отговорът на Лудогорец бе светкавичен. Каули бе изведен сам срещу вратаря Симеонов, но последния веднага излезе и изби топката, а след рикошет в Мартин Костадинов тя излезе в корнер. Веднага след това и голмайсторът Кешерю направи пропуск за „орлите“ като от 5 метра не успя да натисне топката с глава и тя излетя високо над напречната греда. В 29-ата минута Арда направи най-хубавата атака в мача. Александър Георгиев проби отляво и подаде на Тонислав Йорданов, който елегантно с пето върна към Емил Мартинов, който финтира защитник, но ударът му бе блокиран и излезе в корнер. В 37-ата минута капитанът на Лудогорец Светослав Дяков направи грешка при изнасянето на топката. Тя бе пресечена от Иван Тилев, който пусна хитър пас в коридор към Йорданов, който веднага насочи топката в ъгъла – 1:0 за гостите. Лудогорец реагира като ужилен. В следващата атака Кешерю изведе с остър пас Доминик Янков зад защитата и националът изравни. Страничният рефер Павлин Михайлов вдигна засада, но ситуацията бе разгледана от ВАР реферите и те прецениха, че Янков е бил на една линия с Таравел, като попадението бе признато. В последната минута на първото полувреме Никола Таравел си отбеляза автогол и Лудогорец направи пълен обрат. Главният съдия Иво Андреев отсъди първоначално нарушение в атака, но ВАР отново даде гола на домакините. Видя се, че Таравел прави нарушение срещу Алекс Сантана, който пък не играе с ръка. Самият Андреев лично гледа положението на екран и промени решението си.

YouTube

На почивката треньорът на тима от Кърджали Николай Киров направи цели три смени, като пусна на терена Спас Делев, Жуниньо и Алекс Петков на местата на Деян Лозев, Тонислав Йорданов и Румен Руменов. Идеята бе тримата да влязат в ритъм за финала за Купата на България в сряда.

В 57-ата минута Лудогорец реши мача. Каули изведе много добре Алекс Сантана, който с техничен удар покрай вратаря Симеонов направи 3:1. В 87-ата минута Каули наказа поредната грешка на гостите и оформи крайното 4:1.

ЛУДОГОРЕЦ – АРДА 4:1

0:1 Тонислав Йорданов (37′)
1:1 Доминик Янков (40′)
2:1 Никола Таравел (45′ +2) – автогол
3:1 Алекс Сантана (57′)
4:1 Каули Оливейра (87′)

ЛУДОГОРЕЦКристиан Кахлина, Сисиньо, Георги Терзиев, Алекс Сантана, Абел Анисе, Светослав Дяков, Джордан Икоко, Оливие Вердон, Клаудиу Кешерю, Доминик Янков, Каули Оливейра

АРДАВасил Симеонов, Милен Стоев, Александър Георгиев, Никола Таравел, Георги Атанасов, Румен Руменов (46 – Алекс Петков), Деян Лозев (46 – Спас Делев), Емил Мартинов, Иван Тилев (77 – Радослав Узунов), Мартин Костадинов, Тонислав Йорданов (46 – Едимар Жуниор)

Жълт картон: Сисиньо (Лудогорец).