Лудогорец с нови четири гола в efbet Лига, би Локомотив с 4:2 в София (ВИДЕО)

Снимка: ludogorets.com

За втори пореден двубой Лудогорец вкара 4 гола. Стори го този път като гост на Локо Сф на „Васил Левски“, печелейки с 4:2. Така във втори пореден мач, след онзи с Арда (4:1), голмайсторите за Лудогорец бяха едни и същи – два на Сотириу, един на Икоко и един на Десподов. Нещо, което се случва изключително рядко в два поредни кръга.

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев обаче заложи на почти всичко най-добро и изобщо не подцени съперника и не запази играчи за предстоящото домакинство на Мидтиланд от Лига Европа.

Още в първите секунди Десподов качи от корнер топката на главата на Терзиев, но той не уцели вратата. След това Сисиньо проби отляво и подаде за Каули, но не уцели вратата. Направо го веднага след това, но Александър Любенов изби в корнер. При неговото изпълнение Кирил Десподов намери на далечната греда Георги Терзиев, който с глава свали за Пиерос Сотириу и той отблизо, оставен напълно сам, вкара един един от най-лесните голове в своята кариера. Ситуацията бе разглеждана дълго време с ВАР, заради евентуална засада на кипъреца, но такава нямаше и Сотириу реализира десетото си попадение от началото на сезона в Първа лига. В 13-ата минута Десподов премина през Краси Милошев и изпробва рефлекса на Любенов, който спаси. В 35-ата минута Никола Попов отново прибегна до помощта на ВАР. Причината – след фаул, изпълнен от Кирил Десподов, Божидар Кацаров спря пътя на топката към вратата – дузпа. Зад топката застана Пиерос Сотириу, който не сгреши – 2:0 и 11-о попадение за него в елита. В края на първата част Лудогорец стигна и до трети гол. Той бе дело на Джордан Икоко. Конгонаецът получи великолепен пас от дълбочина от Клод Гонсалвеш и технично прехвърли Любенов – класика за шампионите.

Втората част започна ударно за Локо Сф и още в 47-ата домакините намалиха резултата. Октавио надигра тотално Георги Терзиев и с мощен удар не остави шансове на Серджио Падт. Още в следващата атака обаче „орлите“ пак вкараха. Икоко пак проби отдясно и намери Сотириу. Той надигра Кацаров и подаде за Кирил Десподов, който без проблеми вкара за четвърти път топката в мрежата на Александър Любенов. В 63-ата минута Валентин Николов качи топката на главата на Пламен Крачунов, но Серджио Падт изби. При последвалия корнер ситуацията се повтори и Крачунов върна един гол – 2:4. На гребена на вълната Локо Сф натисна, Серджио Падт сбърка, но току преди играч на „железничарите“ да вкара трето попадение, Георги Терзиев изби решително. С тази ситуация приключи и интригата в срещата, защото реално домакините не затрудниха повече защитата на Лудогорец, а шампионите записаха девета победа в последните си 10 срещи.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – ЛУДОГОРЕЦ 2:4

0:1 Пиерос Сотириу (5′)
0:2 Пиерос Сотириу (38′) – дузпа
0:3 Джордан Икоко (45′ +1)
1:3 Октавио Мерло (47′)
1:4 Кирил Десподов (48′)
2:4 Пламен Крачунов (64′)

ЛОКОМОТИВ: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Пламен Крачунов, Матеус Роча, Красимир Милошев, Владимир Семерджиев (90 – Християн Чипев), Божидар Кацаров, Октавио Мерло, Вирджил Пинсон, Валентин Николов, Христо Иванов (53 – Стойчо Атанасов)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Сисиньо (63 – Стефан Баджи), Георги Терзиев, Клод Гонсалвеш, Кирил Десподов (62 – Мавис Чибота), Пиерос Сотириу (63 – Елвис Ману), Джордан Икоко, Мануел Шоу, Оливие Вердон, Доминик Янков (77 – Дорин Ротариу), Каули Оливейра

Жълти картони: Пламен Крачунов, Божидар Кацаров (Локомотив); Сисиньо, Клод ГОнсалвеш, Джордан Икоко (Лудогорец).