Лудогорец би с 3:1 Славия в Разград (ВИДЕО)

Шампионът Лудогорец отново води с 4 точки преднина на върха, след като победи с 3:1 Славия. Срещата бе първа домакинска за наставника на разградчани Анте Шимунджа, който бе посрещнат подобаващо от феновете. Лудогорец можеше да победи и с повече, но вратарят на столичани Светослав Вуцов се намеси добре няколко пъти.

Сотириу изведе „орлите“ напред в 18-ата минута, когато Текпетей изведе отлично Сотириу и кипърецът  майсторски мушна токата в мрежата на Славия. Десетина минути след това Кирил Десподов качи топката на главата на Шоу след ъглов удар и националът на Ангола направи 2:0.

YouTube

Славия намали резултата в началото на втората част, когато красив гол след индивидуален пробив отбеляза Радослав Кирилов. Точка на спора сложи Пиерос Сотириу в 66-ата минута. Той добави с глава след мощен изстрел на Десподов. В самия край на мача попадение на Кирил Десподов беше отменено заради много спорна засада.

Дебют за шампионите записа последното ново попълнение Матиас Тисера, който влезе в последните минути.

ЛУДОГОРЕЦ – СЛАВИЯ 3:1

1:0 Пиерос Сотириу (18’)
2:0 Мануел Шоу (29’)
2:1 Радослав Кирилов (52’)
3:1 Пиерос Сотириу (66’)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Алекс Сантана, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу (87 – Матиас Тисера), Жан Карничник, Мануел Шоу (61 – Клод Гонсалвеш), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бърнард Текпетей (87 – Сисиньо), Спас Делев (78 – Рик Джонатан), Каули Оливейра

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Мартин Георгиев, Венцислав Керчев (90+1 – Константин Иванов), Людовик Соарес, Георги Вълчев, Ерол Дост, Иван Минчев (75 – Мартин Атанасов), Кристиан Добрев (46 – Тони Тасев), Радослав Кирилов (90+1 – Мартин Сораков), Йон Бакеро (75 – Борис Димитров)

Жълти картони: Мануел Шоу, Спас Делев, Пиерос Сотириу, Бернард Текпетей (Лудогорец); Христо Попадийн (Славия)