Седмокласник от Разград жъне успехи в конната езда

Йордан Йорданов е ученик в ОУ „Васил Левски“. През 2021 г. той стана шампион по всестранна конна езда, тази година той продължава с усилените тренировки и успешни състезания в различни дисциплини.

Преди броени дни на турнира по прескачане в гр. Шумен, в който се включва с покана, Данчо и красивото конче Леман спечелиха първо място с височина на паркура 120 см, а с кончето Ванто той постигна второ място на паркур 110 см.

YouTube

На завършилото по-рано през юни първенство по всестранна езда Данчо и кончето Камач се класират на второ място, а в клас “Деца и юноши до 14 г.” с кончето Ванто Данчо печели първо място.
Наред с челните места в спорта, Данчо е отличник и в училище – с гордост споделя класният му ръководител Петя Христова.