Разградската баскетболна школа с класа над плевенската

В неделя, 19.02, се изигра поредният кръг от елитна група Изток за момчета и момичета до 14 години по баскетбол.

Навръх честването на 150 години от обесването на Васил Левски, двата мача, играни в обновената спортна зала Абритус, започнаха с едноминутно мълчание в памет на Апостола.

Първи премериха сили и възможности момчетата, като мачът се реши още в първата четвърт, завършвайки 24:5 точки за разградчани. Последваха силни втора и трета четвърт, съответно спечелени от домакините с 12:8 и 15:4 точки. Последва спад в играта и голяма ротация при състезателите, което наруши ритъма, поради което Вълците загубиха последната четвърт, завършила с 10:22 точки за плевенчани. Краен резултат 61:39 точки за Вълци – Разград.

При момичетата мачът протече идентично, като Вълчиците взеха по категоричен начин три от четирите четвърти съответно с 22:6, 21:6 и 21:7 точки. Ротацията и големия аванс нарушиха ритъма и също както при момчетата, момичетата загубиха четвъртата част с 11:17 точки за крайното 75:36 точки за разградчанки.

От клуба благодарят на „Амета“ с тяхната марка „Лудогорско пиле“, както и на всички замесени в процеса.