Механото продължава напред в зоналния етап на ученическите игри по футбол след 6:0 над ПГСС – Попово

Днес, 03.04.2023 г. в гр. Лозница се състоя среща по футбол 8-10 клас от Зонален етап на Ученически игри 2022/2023. Футболистите от НПТГ „Шандор Петьофи“ срещнаха отбора на ПГСС „Никола Пушкаров“ гр. Попово. Срещата премина в спортсменски дух и с превъзходство на нашите момчета. До почивката бе отбелязан само един гол и негов автор стана Ибраим Емин от 10 а клас.

Втората част предложи много повече емоции и съответно повече голове.  Техни автори бяха Атакан Мердан – 9е, Даниел Петков – 9б, Йоан Стоянов – 9а, Никълъс Димитров – 8а и Йоан Узунов – 8б. И така, с общ резултат 6:0 отборът на НПТГ „Шандор Петьофи“ продължава в следващия етап от игрите.

Следващата среща е с победителя от Русе или Силистра.

Целият отбор благодари сърдечно на госпожа Нешка Христова – Директор на училището, и госпожа Биана Тодорова – заместник-директор, за оказаната подкрепа и мотивиращите думи.