Лудогорец не успя да отстрани Олимпия

Българският шампион Лудогорец отпадна от Шампионската лига след загуба с 1:2 от Олимпия Любляна. Срещата се реши в самия край, когато Елшник хитро отбеляза второто си попадение в срещата, заличавайки първото попадение в срещата, дело на Кирил Десподов. Така „орлите“ ще продължат участието си в Лига Европа, където навярно ще срещнат Астана.

Българите започнаха силно срещата и играчите на Ивайло Петев изпуснаха две положения още до 13-ата минута, като и при двете дейно участие имаше Кирил Десподов.

Лудогорец поведе в 15-ата минута. Вълшебно изпълнение от фаул на Кирил Десподов не остави шансове на вратаря на Олимпия Видвошек – 1:0 за българите.

Домакините отговориха моментално и в 18-ата минута Елшник се възползва от центриране от пряк свободен удар – 1:1.

В 34-ата минута напречната греда спаси Серджио Пад след удар на Сешлар. Последваха две добри намеси на вратаря след удари на Сешлар и Руи Педро.

Малко преди края на първата част Доминик Янков стреля технично, но не уцели вратата.

В 58-ата минута гол на Кирил Десподов бе отменен заради засада. Десет минути след това капитанът на „орлите“ би добре, но не уцели вратата. Десетина минути преди края на срещата Пьотровски пробва своя шанс, но Видшовек изби.

В 82-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като директен червен картон получи Сон, който удари с глава Руи Педро. Минута преди края на редовното време Спас Делев можеше да прати „орлите“ в следващата фаза, но изстрелът му срещна гредата.

В 93-ата минута добре познатият Елшник отбеляза след заучено изпълнение на фаул, подпечатвайки успеха на домакините.

Лудогорец можеше да прати мача в продължения, но Кирил Десподов изпусна дузпа в 102-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Спас Делев.