Женският отбор на Лудогорец с нова победа

Женският отбор на Лудогорец постигна нова победа в първенството. Момичетата на Елена Пеева удариха с 3:1 силния отбор на Пирин (Благоевград). Мачът се игра на базата на шампионите „Гнездо на орли“.

Първото попадение в мача беше автогол в полза на Лудогорец в 31-ата минута. Това даде предимство на домакините и ги зареди с допълнителна мотивация за победа. Лудогорец имаше превъзходство през първата част и на няколко пъти пропусна да стигне до втори гол. Вместо това, гостите от Благоевград изравниха минути преди почивката.

YouTube

През втората част Лудогорец стигна до второ попадение в 78-ата минута. Тогава Ивайла Полихронова реализира за 2:1 и доближи тима до крайния успех. В края на срещата след фаул в наказателното поле на Пирин Лудогорец получи дузпа. Тя беше успешно реализирана от Ив Дескова, с което фиксира крайното 3:1.

Лудогорец спечели заслужено, като момичетата на Елена Пеева показаха отлична игра и добра организация на терена.

С успеха момичетата на Елена Пеева събраха 14 точки. Лидер е НСА.