Разградският шахклуб „Абритус“ грабна два бронзови медала на Държавното отборно първенство

Петимата представители на разградския клуб по шах „Абритус“ завоюваха два бронзови медала на Държавното отборно първенство по рапид и блиц. То се проведе от 12 до 14 септември в Приморско.

Разградските претенденти се състезаваха в оспорвана надпревара с 25 отбора от цялата страна и успяха да се класират сред трите най-достойни след всички седем партии, играни по швейцарската система. Капитан на отбора и състезател на първа дъска в надпреварата по рапид бе гросмайстор Ивайло Енчев. На втора дъска игра гросмайстор Момчил Николов. Международният майстор Спас Кожухаров игра на трета дъска, а майсторът на спорта Красимир Мутафов – на четвърта дъска. Мс Росен Русев бе резерва.

YouTube

По отношение на турнира по блиц подредбата на участниците от „Абритус“ бе същата, като единствено Красимир Мутафов и мс Росен Русев размениха местата си на титуляр и резерва. В качеството си на мениджър на тима, мс Иво Владимиров допринесе с ценни съвети за достойното представяне на разградските претенденти.

TikTok

Част от съотборниците продължиха с изявите си по време на индивидуалния турнир, който продължава до 21 септември отново в Приморско. Момчил Николов се състезава в А турнира, където се изискват по-професионални умения в поредица от девет партии по швейцарската система. Към днешна дата той е събрал 1.5 точки от 2 възможни. В състезанието се включват общо 63-ма участници от страната.

Красимир Мутафов, Росен Русев и Иво Владимиров продължават да мерят сили в Б турнира, който привлича 117 любителите на спорта. Те ще изиграят общо седем партии по швейцарската система. До момента Красимир Мутафов се представя най-силно сред разградските претенденти и има завоювани две победи от две изиграни партии. Иво Владимиров е с една победа и едно реми, което му носи 1.5 от 2 точки. Росен Русев продължава напред след две ремита, или спечелена 1 от 2 точки.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе