ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ – с. Езерче отбеляза Европейския ден на спорта с разнообразни активности, организирани в духа на движение, сътрудничество и здравословен начин на живот. В инициативата се включиха ученици, учители и родители, които взеха участие в спортни игри и отборни състезания на открито.
Сред основните дейности бяха футбол, волейбол, народна топка и щафетни игри. Акцент беше поставен върху отборния дух, подкрепата между участниците и активното участие на всички – без акцент върху съревнованието. Смесени отбори и съвместни дейности между възрастни и деца създадоха позитивна атмосфера и насърчиха съпричастност и взаимопомощ.
Учениците имаха възможност да развият двигателни умения, бързина и координация, а включването на родителите в игрите засили чувството за общност и ангажираност.
Специални благодарности бяха отправени към г-жа Катя Теофилова от РЗИ – Разград и г-жа Станислава Петрова от Общински съвет по наркотични вещества и Превантивно-информационен център – Разград за подкрепата, както и за осигурените награди и грамоти за учениците.
Инициативата е част от Европейския ден на спорта в училище и се реализира под мотото #ESSD2025, като доказателство, че движението е не само здраве, но и средство за сплотяване и положителна училищна среда.
#essd2025BGБъдиактивен В аванс…..малко снимки от Европейски ден на спорта в училище…..следва…..🏃♂️⚽🎾…
Posted by ОУ "СВ. ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ" – С. ЕЗЕРЧЕ on Friday, September 26, 2025
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Разград и региона.