Лудогорец разгроми Арда (Кърджали)

Лудогорец загря с разгром за гостуването на Карабах във вторник. „Орлите“ победиха с 5:1 Арда в Разград. Георги Дерменджиев направи цели осем промени в своя състав.

Шампионите поведоха още в 8-ата минута. Тогава Педро Нареси отне топката, подаде към Дени Групер наляво. Той с чудесен пас намери другия бек Сон и той вкара.

В 43-ата минута Квадво Дуа, блеснал на Евро 2024, направи 2:0. Той получи пас от Дени Групер и с много майсторски удар от въздуха прати топката в мрежата на Господинов.

В началото на втората част дойде времето и Руан да отбележи първи гол за сезона. Той го направи след асистенция на Сон. После дойде ред и на Спас Делев да накаже бившия си отбор. Той вкара красиво с левия крак в горния ъгъл. 20 минути преди края на мача Сон вкара за 5:0, бележейки своя втори гол в срещата след пас на Делев.

В самия край на срещата Арда стигна до почетно попадение, което беше дело на Феликс Ебоа Ебоа, който се разписа с глава.