На 21 октомври в ОУ „Никола Икономов“ се проведе състезание между седмите класове под надслов „В света на природните науки“, организирано по повод предстоящия патронен празник на училището. Сред гостите на събитието бяха старши експертът по природни науки в РУО – Разград Галина Пенева, директорът на училището Атанас Богословов и зам.-директорът по учебната дейност Галина Иванова.
Състезанието се проведе в три кръга. В първия участниците показаха теоретични знания по физика и астрономия, химия и опазване на околната среда, както и биология и здравно образование. Вторият кръг включваше практическа задача – учениците трябваше да определят и приложат подходящ метод за разделяне на четири дадени смеси. В третия, финален кръг, състезателите редиха пъзел с космическа тематика, съчетавайки знание и забавление.
Всички участници се представиха отлично, демонстрирайки не само знания, но и умения за работа в екип. За своето участие и постижения те получиха грамоти.
Днес в ОУ“Никола Икономов“ се проведе състезание „В света на природните науки“ между седмите класове, посветено на…
Posted by Основно Училище Никола Икономов on Tuesday, October 21, 2025
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Разград и региона.



