Лудогорец се завърна в Първа лига с разгром над Славия

© ludogorets.com

Лудогорец се върна на върха в Първа лига със сериозен бой над Славия – 4:1. Шампионите играха вдъхновено и явно загубата с 0:3 от Милан е забравена. Освен четирите попадения „орлите“ на два пъти удариха гредите и пропуснаха още куп положения.

Треньорът на домакините Димитър Димитров остави извън титулярите и тримата си капитани – Светослав Дяков, Марселиньо и Козмин Моци. Последният дори беше извън групата. Атаката водеше Клаудиу Кешерю, който бе предпочетен пред единственото зимно попълнение Якуб Шверчок.

YouTube

Срещата започна ударно за „орлите“. Мисиджан направи супер пробив отляво и центрира, Омар Абуд се размина с кълбото и то попадна на крака на Вандерсон. Още в 16-ата секунда обаче напречната греда спаси Стериакис след удара на техничаря. В 8-ата минута Вандерсон изведе отлично Кешерю и той би мощно, но Стериакис изби отново в гредата. При последвалия корнер Кешерю пак не намери целта. В 15-ата минута реферът Никола Попов показа жълт картон за симулация на Върджил Мисиджан. При повторенията обаче се оказа, че по-скоро има дузпа за Лудогорец. Иначе малко след това Сисиньо пробва далечен удар, който обаче бе неточен.

Логичното се случи и в 24-ата минута „орлите“ поведоха. Сисиньо взе топката от Кампаняро и центрира много меко към Кешерю. Голаджията вкара от воле с левия крак – 1:0. В 34-ата минута Славия изравни! Кампаняро сбърка в центъра, топката попадна в Стефан Велев, който мина през Гуралски и шутира, ударът му рикошира в Георги Терзиев и се озова в мрежата на Броун – 1:1. След само няколко секунди обаче „орлите“ отново си върнаха преднината. Кампаняро шутира, Стериакис изби, но право на крака на Кешерю, който отблизо не сбърка – 2:1. В 38-ата минута разградчани показаха футбол-шампанско и стигнаха до трето попадение. Анисе и Кешерю разиграха красиво, като румънецът изведе с пета от въздуха малгаша, който с глава отбеляза – 3:1. В самия край на първата част Владислав Узунов от фаул можеше да върне един гол, но Броун изби.

Славия бе близо до връщане в мача още в началото на второто полувреме. Ивайло Димитров мина през Игор Пластун отляво и подаде към непокрития Владислав Узунов, който обаче стреля високо в аут. В следващата атака и Лудогорец направи голям пропуск. Мисиджан подаде към Кешерю, но Стериакис изби, топката попадна в Кампаняро, но и той уцели младия гръцки страж. В 52-ата минута всичко в срещата приключи. Гуралски отне топката, тя се озова в Мисиджан, който я запази добре и подаде към Вандерсон. С мощен изстрел бразилецът направи 4:1.

В последните 20-тина минута на терена отново се появи младокът Светослав Ковачев. Талантът от школата на Лудогорец дори отправи един опасен изстрел.

ЛУДОГОРЕЦ – СЛАВИЯ 4:1

1:0 Клаудиу Кешерю (23′)
1:1 Стефан Велев (33′)
2:1 Клаудиу Кешерю (35′)
3:1 Абел Анисе (37′)
4:1 Вандерсон (52′)

Лудогорец: Хорхе Брун, Георги Терзиев, Лукас Саша (16 – Игор Пластун), Сисиньо (46 – Светослав Дяков), Рафаел Форстър, Густаво Кампаняро, Абел Анисе, Яцек Горалски, Вандерсон, Върджил Мисиджан (73 – Светослав Ковачев), Клаудиу Кешерю

Славия: Антонис Стериакис, Славчо Шоколаров, Стефан Велков, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Стефан Велев, Владислав Узунов (70 – Тони Иванов), Ивайло Димитров, Наско Милев (87 – Пламен Петров), Милчо Ангелов

Жълти картони: Върджил Мисиджан (Лудогорец); Наско Милев, Тони Иванов, Стефан Велев, Славчо Шоколаров (Славия).