7 медала за състезателите от СКЛА“Лудогорец“-Разград на държавно първенство по лека атлетика

7 медала спечелиха нашите състезатели на проведеното вчера и днес държавно първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години.

Лъчезар Вълчев спечели златния медал в тройния скок с личен резултат 15,53м., ново най-добро постижение в Европа и 4то в Света. Днес отново Лъчезар спечели златния медал в скока на дължина с нов личен резултат 7,08м.

Заедно със своите съотборници Ерен Ризаев, Христофор Божанов и Момчил Янков спечелиха сребърните медали на щафетата 400м с време 3,37мин оставайки на 22 стотни от златните медали.
С личен резултат 59,37сек.

13-годишната Каролина Иванчовска спечели сребърен медал в бягането на 400м. А с време 2,23мин се класира 4та в бягането на 800м. На 4то място завърши и щафетата 4х100м юноши, а Христофор Божанов и Момчил Янков са съответно 6ти и 7ми в спринта на 400м.