Девойките на Лудогорец взеха първи медал по време на международния турнир „Пълдин Къп“

Момичетата от отбора до 13-годишна възраст на Лудогорец взеха първи медал, откакто носят екипа на „зелените“. Те заеха третото място на силния международен турнир „Пълдин Къп“. Състезанието по футбол за девойки до 17 години се проведе през първия уикенд на февруари в Пловдив, организирано е от местния едноименен женски футболен клуб.

В турнира се включиха 10 отбора от цялата страна, включително участие записа и тим от Сърбия. Девойките от отбора на Лудогорец премериха сили в 5 срещи, в които записаха 3 победи и 2 загуби. Сред участниците бяха Дунав (Русе), Славия (София), Севлиево. Решаващ за крайното класиране на „орлиците“ се оказа инфарктният финал срещу ЦСКА-София, спечелен от грациите на „зелените“ след дузпи.

Участието ни помогна да си сверим часовника докъде сме стигнали с подготовката. Записахме добро представяне, но има още върху какво да работим, коментира старши треньорът на девойките до 13-годишна възраст на Лудогорец Елена Пеева.