Боркините на Разград с два сребърни медала от Държавното първенство в Пловдив

През уикенда се проведе Държавно лично-отборен шампионат по борба за мъже и жени в гр. Пловдив. В надпреварата участваха всички титулувани борци от цяла България. СК по борба „Лютфи Ахмедов“ гр. Разград участва с двете си елитни състезателки Фатме Шабан и Десислава Иванова, ръководени от старши треньора на клуба Дениз Хамид, изпълнителния директор Ремзи Осман и треньора Халил Мусов.

YouTube

Десислава Иванова в категория до 57 килограма въпреки, че участва с медицинско и родителско разрешение поради малката си възраст за женска борба, показа отлична форма и умения. След три убедителни победи с туш стигна до финала, но след много оспорвана схватка остана със сребърен медал при жените. Десислава е и ученичка на Спортно училище гр. Разград и в момента се готви за Европейско първенство за девойки до 21 години, Нови Сад, Сърбия където е титуляр в нейната възраст до 59 килограма.

21 годишната Фатме Шабан в нейната коронна категория 59 килограма също записа три изключителни победи с туш и технически туш, но на финала отстъпи след изключително добра и достойна борба срещу Евелина Николова трикратна сребърна медалистка на Европа и бронзова медалистка от Олимпийски игри в Токио. Фатме Шабан продължава да е титуляр в тази категория и предстои Световно първенство до 23 години Тирана, Албания.

Лично Президентът на Българската Федерация по борба, г-н Христо Маринов поздрави Разградския тим за подкрепа, неуморното постоянство, труд и върхови постижения на дамите, които показват отлични резултати във възрастите до 21, до 23 и Жени.