Определиха спортистите за 2018 на Разград

Днес, 29.11.2018 г. в Община Разград по направени предложения от председателите на спортните клубове и класирани по определени Правила за условията, критериите и реда за определяне на 10-те най-добри спортисти, най-добър отбор, най-перспективен млад състезател и най-добър треньор за 2018 година, бе извършено класиране и бяха определени победителите.

Седемчленната комисия от спортни деятели и журналисти бе с председател Виолета Антонова – гл.експерт в дирекция „Култура, спорт, туризъм“ на Община Разград и членовете: Галин Парашкевов – председател на ПК за младежта, спорта и туризма на Общински съвет Разград, Румен Станчев Станев – председател на ТД „Буйна гора“, гр.Разград, Димитър Димитров – журналист във вестник „Екип 7“, Радка Минчева – журналист от Дарик радио, Георги Тодоров – журналист в новинарски сайт e-razgrad.bg, Илияна Банчева – редактор в Общинско радио, гр.Разград.

Участниците в комисията разгледаха подадените номинации на тринадесет /13/ спортни клуба, развиващи индивидуален спорт и спорт за всички:
1. СКК“Спринт“ гр. Разград – колоездене;
2. СКСЛ „Антибиотик“ гр. Разград – стрелба с лък;
3. СК“Лютфи Ахмедов“ гр. Разград – борба;
4. СК“Гладиатор“ гр. Разград – културизъм;
5. ПФК“Лудогорец 1945“ – футбол;
6. СК“Спорт Атлетик“ гр. Разград – лека атлетика;
7. ВК“Лудогорец“ гр. Разград – волейбол;
8. ШК“Абритус“ гр. Разград – шахмат;
9. СК“Будо – Карате Киокушинкай“ гр. Разград – будо -карате киокушинкай;
10. СКЛА“Лудогорец“ гр. Разград – лека атлетика;
11. СК“Бадминтон – Разград“ гр. Разград – бадминтон;
12. СКБ“Олимпия“ гр. Разград – бокс;
13. СКС“Дръзки“ гр. Разград – динамична стрелба.

Ето решението:

„10-те най-добри спортисти на 2018”
Мирослав Минчев – СКК“Спринт“ гр. Разград – колоездене
Ивайло Енчев – ШК“Абритус“ гр. Разград – шахмат
Николай Пенчев – СК“Гладиатор“ гр. Разград – културизъм
Клаудиу Андрей Кешеру – ПФК“Лудогорец 1945“ – футбол
Мустафа Мозак – СК“Лютфи Ахмедов“ гр. Разград – борба
Светослав Дяков – ПФК“Лудогорец 1945“ – футбол
Февзи Аларън – СКК“Спринт“ гр. Разград – колоездене
Пламена Иванова – СКБ“Олимпия“ гр. Разград – бокс
Момчил Николов – ШК“Абритус“ гр. Разград – шахмат
Боян Бонев – СКСЛ „Антибиотик“ гр. Разград – стрелба с лък

„Най-добър отбор на 2018”
ПФК“Лудогорец 1945“
„Най-перспективен млад състезател на 2018”
Лъчезар Вълчев – СКЛА“Лудогорец“ гр. Разград – лека атлетика
„Най-добър треньор на 2018”
Димитър Димитров – ПФК“Лудогорец 1945“

Церемонията по награждаването на 10-те най-добри спортисти, най-добър отбор, най-перспективен млад състезател и най-добър треньор за 2018 година ще се проведе на 12 декември от 11.00 часа във фоайе на 11-ти етаж на Общинска администрация.

Върни се горе