„Не на наркотиците, да на спорта” казаха близо сто деца от Разград

Снимка: Община Разград

Заместник-кметът на Община Разград Милена Орешкова връчи наградите на победителите в две спортни  инициативи, организирани в Международния ден за борба с наркоманиите и наркотрафика 26 юни. Тя поздрави децата за това, че са избрали да кажат „Не на наркотиците, да на спорта”, пожела им весела и незабравима ваканция.

Близо сто деца на възраст между 6 и 18 години участваха в състезанията по приложно колоездене и стрийтбол, които бяха организирани от Общински съвет по наркотични вещества и Превантивно – информационен център в партньорство със Съюза на българските автомобилисти – клон Разград, Спортен клуб по колоездене „Спринт” и Баскетболен клуб „Вълци – Разград“.

Демонстрация как да преминат трасето за колоездачите направи националният рекордьор и шампион на Балканите Мирослав Минчев. 36 момичета и момчета преминаха по трасето, където освен колоездачни умения показаха и познания за пътните знаци и правила.  При най-малките – до 8 години – първи до финала стигнаха Надежда Йорданова и Даниел Неделчев, във възрастова група 11-12 г. Петя Димитрова и Георги Георгиев, при 13-14-годишните Христиан Иванов, а при 15-18 години – Владислав Терзиев.

За класираните до трето място имаше предметни награди, а за останалите – грамоти.

57 бяха участниците в турнира по стрийтбол – предимно от клуб „Вълците”, те сами си бяха наименовали отборите. Сред победителите са отбори като: „Джорданите”, „ЮЕК”, „Пеперудите”, „Пожарите” и други. За класираните до трето място също има  предметни награди, а за всички – дипломи.