Борбата в Разград с шампионска титла и два бронзови медала от републиканско първенство

На проведеното през уикенда Държавно Лично Първенство за юноши и девойки до 20г. по борба в гр. Враца, СК по борба „Лютфи Ахмедов“ гр. Разград участва с трима състезатели при юношите и две състезателки при девойките.

С пореден златен медал се окичи Фатме Шабан в категория до 59 килограма с личен треньор Дениз Хамид. След 3 поредни победи с туш над състезателките от Национална Спортна Академия, клубът на Станка Златева гр. Сливен и  гр. Пловдив стана шампионка на България при девойки, а само преди две седмици стана  шампионка и при жените в същата категория, което я затвърждава като титуляр и в двете възрасти в националния отбор на жени и девойки.

Другата ни състезателка в категория до 72 килограма Айшегюл Юмер след оспорвана среща за бронзовия медал отстъпи и се класира на четвърто място.

Бронзови медали при юношите спечелиха учениците на Спортното училище в Разград с личен треньор Нермидин Якуб,  Хамди Басри в категория до 74 килограма, където записа 3 убедителни победи и една загуба. Както и Ерай Мустафа в категория до 86 килограма, който също записа 3 убедителни победи.